Ať pan režizér tepláky nesundává

středa 29. říjen 2014 20:50

Sem kouk na net a zírám, jak všichni komentujou vohoz pana režizéra, co dostal ten metál. Jako voni snad nic nepochopili, nebo co. Všechno je to vo tom, že se asi špatně dívaj kolem sebe, nebo se montujou jako do toho, a vůbec ničemu nerozuměj. Pan režizér je, jak se říká, naprosto konzistádní (nebo tak nějak, voni si to ty pražský kavárenský povaleči už nějak přeložej).

Tak zaprvý. Pan režizér nosí teplákovku furt. I v práci i na předávání zaslouženejch cen. Tak za co by se jako měl stydět nebo co? Tomu se na západě říká imič, kdybyste to náhodou nevěděli.
Třeba tady v teplákovce pracuje:

01-Robert-Sedlacek-foto-Petr-Machan.jpg

http://www.borovan.cz/hraci_dne/robert-sedlacek

A tady za svou práci dostal zaslouženou cenu. Vod kritiků, aby bylo jasno. Abyste mi jako netvrdili, že mu to dali ňáký jeho kámoši:

02-304697-original1-gdufo.jpg

http://www.novinky.cz/kultura/256290-cenu-kritiku-dostali-sedlacek-i-javorsky.html

Na tomdle časáku je taky v teplákovce:

03-381ab2ca3f_85047897_o2.jpg

http://tlampatch.blog.cz/1204/robert-sedlacek-poskytl-novemu-prostoru-zajimavy-rozhovor

Tady mluví k divákům na fesťáku:

04-zk_pictures_232_5880_b2bb403a.jpg

http://old.dokument-festival.cz/gallery.phtml?sect_id=295

A tady má stejnou teplákovku na tiskovce vedle ředitele. Generálního – abyste neříkali, že to jako není slavnostní příležitost. A koukejte, jak mu ta hnědá sekne.

05-sedlacek-dvorak.jpg 

http://www.mediar.cz/online-ct-predstavuje-7-novych-projektu-ktere-neprejala-z-minulych-dob/

Kdybyste taky dávali pozor, tak si všimnete, že pan režizér má těch teplákovek víc. A na každou příležitost si pečlivě vybírá, kerou si vezme. Né jako někerý borci, co si koupěj jedno sako a pak s ním dělaj hógo fógo a všude se cpou před kamery, jako, že aby všichni viděli, jak choděj aristograticky voháknutý.

Tady má teplákovky hnedka dvě najednou, abyste si taky nemysleli, že jako chodí furt v jedný dokud ji neroztrhá:

06-1898126-651772058213891-1909810329-n.jpg

http://www.realitybook.sk/clanky/detail/premiera-filmu-dedictvi-2-aneb-kurvasenerika-dopadla-vynikajuco-musite-to-vidiet-aj-vy

Vedle tej hérečky co se tak naparuje a vystrkuje na kameru tu svoji škatuli, vypadá aspoň lidově.

A třeba tady ten frajer vedle pana režizéra. S motýlem, aby bylo vidět, že je někdo. Ale ten nóbl vohoz má celej zmačkanej! Zato pan režizér má tu teplákovku vyžehlenou. Nebo úplně novou.

07-1155903-img-ceny-ceske-filmove-kritky.jpg

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44783/reziser-robert-sedlacek-ma-kritiky-na-lopate-na-divaky-porad-ceka.html

Taky se někerejm fašoun (nebo fašijón; nevím jaxe to čte, ale víte vo čem mluvim) hlídačům nelíbilo červený tričko. Tak abyste věděli, tady má pan režizér úplně jiný tričko, čili jako i triček má víc a když mu ňáký smrdí, tak si hnedka veme jiný:

08-dsc_0214_20110708121356_4.jpg

http://www.nclf.cz/vyrocni-ceny-za-rok-2010.html

Jo a kdybyste to náhodou nevěděli, tak to zrovna dostává cenu člověk, kerej ceny nedostává. Vod českýho fondu. Literatůrního. A vzal si na to úplně jiný tričko. A taky si moh na hrad vzít třeba pruhovaný tričko, co nosí ten Hřebejk. To je taky režizér. A nikdo mu to nevyčítá:

09-5986a0e034809c36ab4894159e78_r16-9_w480_h270_gi-photo-326339.jpg

http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/robert-sedlacek-muj-film-pry-predznamenava-konec-sveta/r~i:article:675655/

A na tom hradě pan režizér aspoň důstojně reprezentoval nás vobyčejný lid. Dyť třeba ten panák vyfintěnej vedle něj. Copak se tváří nějak lidově? Nebo demograticky? Podle mě se tváří úplně nedemograticky a přímo asociálně. A pan prezident je přece sociální demograt, tak co je jako divnýho na tom, že vocenil sympatickýho člověka. Jednoho z nás. A vsadím se, že to kvádro má ten vedle jen pučený. Pan režizér přišel ve svým vlastním voblečení. Tak co se do něj navážíte.

10-458414-top_foto1-b2wls.jpg

http://www.lidovky.cz/sedlacka-v-bunde-nemeli-na-predavani-vyznamenani-pustit-tvrdi-spacek-1jk-/zpravy-domov.aspx?c=A141029_094201_ln_domov_jzl

A to podstatný na závěr. Víte vůbec co je to produktplácment? Vsadím se, že ne. A přitom českej film se bez toho vůbec nevobejde. Zeptejte se pana režizéra, jak je to těžký sehnat nějaký prachy na ty umnělecký nekomercializační filmy. Všimli ste si toho nápisu pod tou plackou, co dostal vod pana prezidenta? Tak to je jako logo. Podle toho se pozná, jaká firma to zaplatila, tu teplákovku. No a vo tom je ten produktplácment. Plácne se tam logo a firma solí, protože je najivní. A my vobyčejný lidi pak máme ten kulturní zážitek z toho. A taky si můžeme úplně stejnou teplákovku koupit. Teďka ji maj v diskontu, úplně stejnou jako má pan režizér, za 279 kaček. Teda vod zejtra vod rána. Vod sedmi hodin. A pan režizér nám ukázal, že se poctivej českej člověk nemá za co stydět, když ho ve stejnej teplákovce přijal i náš pan prezident. Konečně se tady někdo přestal přetvařovat.

P.S.: Vomlouvám se, dneska mě to tak rozčílilo, že jsem to nestich dát opravit svojí češtinářce, takže je to takový neučesaný, ale zase to šlo, jak se říká lidově, vod plic. Jo a na všechny vobrázky sou tam poctivý vodkazy, abyste si nemysleli, že sou kradený. Poctivě sem je všecky vygůgloval.

 

Jan Veselý

Jan Veselý

Jan Veselý

Jako správný bloger píšu o čemkoli, čemu nerozumím. Nerozumím ničemu (to mělo být něco jako „Vím, že nic nevím“, ale nečekám, že mi to spolknete). Z grafomana, který strašně nerad píše, se ze mě díky blogu stal grafoman, který by hrozně rád psal pořád, jen na to nemá čas.

Zabývám se popularizací astronomie a příbuzných věd v instituci zvané Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové, takže jsem vlastně učitel bez povinnosti zkoušet, známkovat a udržovat kázeň. Kromě fyzikálního pohledu na svět mě zajímá hlasitá hudba (od pankáčů po Šostakoviče), divadlo, opera, výtvarné umění a čím dál víc i historie.

REPUTACE AUTORA:
8,90